عدم پوشش بیمه‌ای و هزینه‌ بالای درمان انواع سرطان

هر سال حدود صد هزار بیمار جدید در کشور ایران به جمع مبتلایان به سرطان می پیوند .
عدم پوشش بیمه‌ای و هزینه‌ بالای درمان انواع سرطان علاوه بر مشکلات بیماری موردی هست که بیماران از آن گله دارند.
درد هزینه های سرسام آور تشخیص و درمان بیشتر از درد سرطان آزار دهنده شده است.

 تشخیص بیماری معمولا " بعد از مراجعات مکرر به پزشکان مختلف و انجام آزمایشات گوناگون با هزینه های سرسام آور که بیمه ها پوشش کافی نمی دهند صورت میگیرد که این هزینه ها خیلی از اوقات باعث عدم پیگیری بیماری توسط شخص میگردد در نتیجه بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده نمیشود و زمانی فرد پیگیر بیماری خود میشود که مشکلات بیماری به حداکثر رسیده است.
تشخیص زود بیماری سرطان در درمان صد درصدی و ادامه زندگی نقشی تعیین کننده دارد اما این زمان طلایی بعلت هزینه های زیاد تشخیصی و هزینه سنگین آزمایشات مربوطه معمولا" از دست می رود و بیماری بسیار پیشرفت کرده و سلول های سرطانی به بافتهای دیگر هم حمله ور شده است.
بیمه ها در ایران برخلاف کشورهای دیگر کمکی آنچنانی به بیمار نمی کنند و داروهای سرطانی را آنچنان جزو تعهدات بیمه‌ای قرار نمی‌دهند.
در حال حاضر در بیمارستانهای دولتی تمام خدمات درمانی بیماران همچون انواع آزمایشات و نمونه برداری ها بصورت جداگانه در داخل بیمارستان بصورت خصوصی انجام می گیرد

و هنگامی که به این هزینه ها اعتراض می شود بیان میکنند که ما جهت راحتی شما بیماران برای اینکه مدام به خارج از بیمارستان برای کارهای درمانی خود مراجعه نکنید مراکز خصوصی را در داخل بیمارستان به دستور وزیر بهداشت مستقر کردیم.
در بیمارستان های دولتی بیماران برای پیگیری مشکل درمانی خود باید زمان طولانی نوبت دهی و انتظار طولانی مدت در مراکز درمانی جهت انجام امور را پشت سر بگذارند.
بسیاری از بیماران بخش جراحی سرطان در بیمارستان های دولتی هفته ها منتظر روز جراحی می مانند که این مشکل باعث خستگی و افسردگی بیشتر بیماران می شود.
 روند تشخیص بسیار ضعیف و دیر هنگام بیماری توسط پزشکان بعلت مشغله کاری و ویزیت گروهی بیماران در مطب های شلوغ و همچنین نگذاشتن زمان لازم برای معاینه بیمار از دیگر دلایل گله بیماران سرطانی است .


/ 0 نظر / 92 بازدید